Stroje glatorian a Agori

16. března 2013 v 19:02 | lessovik |  Glatoriani
Perditus
Perditus je jedním z nejcílevědomějších a nejoddanějších řidičů. Vypracoval se z Glatoriana nižší úrovně na mistra řidiče. Podařilo se mu to díky tomu, že trénoval tvrději než všichni ostatní. Nemá čas na kamarády ani na nic jiného, věnuje se pouze tréninku.

Thornatus V9 je posledním šampionem závodů vozidel a je to skutečně hrůzostrašný stroj. Jeho přední část, složená ze tří hrotů směřujících vpřed, dokáže doslova roztrhat protivníkovo vozidlo, přičemž čtyři připevněné střely dílo dokonají. I když vůz chrání těžké brnění, kvůli otevřenějšímu kokpitu musí Perditus dávat velký pozor na to, aby ho protivníci nenapadli zezadu.

Zbraně: čtyři zbraně Midak Skyblaster, vystřelovací zbraň Thornax
Telluris-Skopio XV-1
Crotesius
Crotesius začínal tím, že opravoval vozy ostatním, až později si vytvořil své vlastní vozidlo. Z jednotlivých dílů vytvořil Cendox V1, o který se stará jako by to byla živá bytost. Nikdo cizí se k němu nesmí ani přiblížit, natož aby se v něm mohl sám svézt.

Jeho Cendox V1 byl navržen tak, aby byl rychlý a dobře ovladatelný. Díky zadním pásům a předním nožům dokáže snadno zdolávat písečný terén a přídavné motory mu zajistí dostatečný pohon. Vůz byl sestaven z dílů, které vesnice Vulcanus získala od Tesary a Tajunu a zúčastnil se velkého množství zápasů v areně, a to i proti větším a silnějším vozidlům.

Kmen: ohně
Vesnice: Vulcanus
Zbraň: vystřelovací zbraň Thornax
Telluris
Telluris je Glatorian-zrádce, který někdy spolupracuje se Skrally a někdy jedná na vlastní pěst. Dokonce i Lovci kostí se mu klidí z cesty, je totiž připraven proti každému, kdo mu zkříží cestu, použít svůj stroj Skopio.

Jeho válečný stroj Skopio XV-1 je určen pro jízdu v pustinách a k boji proti znepřáteleným karavanám a nepřátelským tvorům. Dokáže chodit na čtyřech nohách nebo jezdit po pásech. Také dovede svou kořist pronásledovat na dlouhé vzdálenosti a v každém terénu. Má devastující účinky na dlouhý i krátký dostřel.

Zbraně: klepeta, dvě zbraně Midak Skyblaster, vystřelovací zbraň Thornax
Scodonius a Kirbraz
Scodonius a Kirbraz jsou veterány arény, oba jsou velmi zkušení. Bohužel se nemohou navzájem vystát a každý z nich se vždy snaží vyhrát na vlastní pěst. Toto jejich chování již nejednou znamenalo pro Tajun prohrané zápasy. Nikdo jim to však nevyčítá, protože také dokázali vyhrát velmi důležité zápasy.

Kaxium V3, nejfantastičtější reprezentant Tajunu v závodech vozidel, představuje dvojí hrozbu. Kombinací fantastické rychlosti, neuvěřitelně silného pancéřování a odpalovače ostnatých koulí Thornax vzniklo parádní vozidlo. Lze k němu přidat postranní vozík a extra demoliční síla je na světě.

Kmen: vody
Vesnice: Tajun
Zbraň: vystřelovací zbraň Thornax
Sahmad
Sahmad je jedním z nejhrozivějších řidičů-závodníků v aréně. Když právě nebojuje, vyhledává v pustinách vodu a další zdroje, které si křečkuje jen pro sebe. Mimo území Skrallů je nejméně oblíbeným řidičem.

Sahmadův Baranus V7 je symbolem netradičních vstupů do arén na Bara Magna - místo motoru ho totiž táhne Spikit. Ostatní Glatoriané se mu smějí, ale jen do té doby, než Spikit rozčísne přední část jejich vozů a sežere je. Ostré nože, které jsou připevněny na voze, dokáží rozříznout pancéřování protivníkova vozidla.

Kmen: džungle
Vesnice: Tesara
Zbraně: nože, ostny, vystřelovací zbraň Thornax
Raanu
Rozumný, i když poněkud chladný Rannu se zajímá především o blaho svých lidí. Ačkoli je vůdcem vesnice Vulcanus, stále se občas rád vydá do arény, aby zůstal ve formě. Zná všechny triky Glatorianů. Až příliš se však snaží brát věci takové jaké jsou a nesnaží se o žádné zlepšení.

Citace: "Postaráme se o to, že si budou přát, aby sem bývali nikdy nevkročili. Ať si lovci kostí plení jiné vesnice - Vulcanus se jim nikdy nevzdá!"

Kmen: ohně
Vesnice: Vulcanus
Zbraně: ohnivý meč, štít
Atakus
Krutý a zlý Atakus jedná se členy všech ostatních kmenů s opovržením. Dává každému najevo, že jeho kmen je nejmocnější. I když je malý, je to tvrdý bojovník. Dokáže se mistrovsky jedním mečem krýt a současně druhým útočit. Jeho nejslabším článkem je však jeho vlastní ego - je zcela přesvědčen o své nadřazenosti, čehož může dobře využít šikovný protivník.

Citace: "Do Roxtusu se nikdo nedostane, aniž by měl co dělat se mnou. A těm, co se se mnou střetnou, che, těm se už nikdy nepodaří odejít."

Kmen: skalní
Vesnice: Roxtus
Zbraně: dva svítící meče vytvořené technologií většině obyvatel Bara Magna neznámou
Tarduk
Je zvědavý, statečný, podnikavý a odvážný. Tarduk sbírá příběhy z minulosti a spouští se do ruin, kde pátrá po pozůstatcích z dávných časů. Je velmi hbitý a pohybuje se na všech čtyřech končetinách. Může se však natolik nadchnout skutečností, že by mohl něco objevit, že si nevšimne možného nebezpečí.

Citace: "Říkají tomu ruiny … jsou ale plné pokladů, když víš, kde je hledat."

Kmen: džungle
Vesnice: Tesara
Zbraně: drápy a ostny
Berix
Výstřední outsider Berix má v jádru dobré srdce. Naučil se, jak přežít sbíráním odpadků a využíváním různých částí věcí, které se mu podařilo ulovit. Je rovněž poněkud tajnůstkářský a dokáže opravit různé věcičky. Bohužel ho ostatní vesničané a Glatoriané nemají v lásce, protože si myslí, že jeho sbírání věcí je vlastně zlodějina.

Citace: "Třeba tohle? To jsem vyrobil sám. Kde jsem našel díly? To neřeš."

Kmen: vody
Vesnice: Tajun
Zbraně: vodní meč a štít
Metus
Metus mluví velmi rychle, dokáže přesvědčit ostatní a za všech okolností se snaží uzavřít nějaký výhodný obchod. Jeho hlavním úkolem je cestovat a propagovat zápasy Glatorianů a najímat nové bojovníky. Dokáže velmi dobře rozpoznat talent, především u Glatorianů, a přesvědčit lidi. Metus není příliš dobrý bojovník, v případě nutnosti se však dokáže ubránit. Myslí pouze na sebe, a tudíž nedokáže dobře odhadnout chování těch, kteří bojují za nějakou věc.

Citace: "Vypadáš s tím mečem docela dobře. Nechtěl bys zkusit bojovat v aréně?"

Kmen: ledu
Vesnice: Iconox
Zbraně: ledová sekyra a štít
Zesk
Zeskové jsou členové kmene, kteří se navrátili k primitivnímu, živočišnému životu. Skrývají se v písku a přepadávají kolemjdoucí. Jsou divocí a nebezpeční, řečové schopnosti již ztratili zcela nebo jim zůstala jen velmi primitivní forma. Zato mají dobře vyvinuté smysly, hlavně zrak a čich, což jim pomáhá při sledování kořisti. Jsou malí a nepříliš bystří, a proto v boji s Glatoriany moc nevydrží.

Kmen: písku
Místo: pustiny
Zbraně: přírodní nástroje a škorpioní ocas
Fero
Tichý a odhodlaný Fero žije jen pro lov. Strach v očích protivníka mu dělá dobře. Jeho kůň Skirmix dokáže bez vody a odpočinku urazit velké vzdálenosti v písku. Někdy se dokonce zdá, že místo aby Fero pobízel Skrimixe, je tomu spíše naopak. Fero může být při útoku na kořist vlákán do pasti.

Citace: "Jsem lovec. A lovec potřebuje kořist … dnes jsi tou kořistí ty."

Kmen: skalní
Vesnice: Roxtus
Zbraně: Fero používá vystřelovací zbraň Thornax, Skirmix své čelisti a jedovatý ocas
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama