Toa Metru s Lhikanem

22. března 2013 v 16:58 | lessovik |  Toa
Matau
Toa vzduchu a strážce Le-Metru je známý svými silnými instinkty a smyslem pro humor. Jeho maska iluzí a rotory - křídla, která se v mžiku promění na bojová ostří, z něj dělají uctívaného hrdinu.
Vakama
Vakama, Toa ohně, je vůdcem všech Toa Metru. Všechny své síly soustředí k ochraně Ta-Metru. V tom mu pomáhá i maska neviditelnosti. Řídí se svými vizemi budoucnosti a pro jistotu nikdy nevychází bez svého disku a jeho odpalovače Kanoka.
Whenua
Toa země a strážce Onu-Metru tráví většinu svého času v rozlehlých archivech umístěných v podzemí města. Má totiž velkou úctu k historii Metru Nui. Když hrozí nebezpečí, spoléhá na svou masku nočního vidění a drtiče kamenů, které má stále po ruce.
Nokama
Toa vody a strážce Ga-Metru najdete nejčastěji pod vodou, kde si razí cestu svými vodními lopatkami. Jediná žena mezi bojovníky Toa má dost chytrosti k řešení i těch největších záhad i dost síly k tomu, aby porazila i toho nejzavilejšího nepřítele.
Onewa
Toa kamenů a strážce Po-Metru má silnou vůli a je velmi tvrdohlavý a neústupný. Ani za těch nejnepříznivějších okolností nepřizná porážku. Vždycky si najde cestu k vítězství. A když jeho síly ochabují, pomáhá si skobami, které lze přeměnit na kladiva nebo kotvy, a maskou k ovládání mysli.
Nuju
Chladný a lhostejný Toa ledu a strážce Ko-Metru nosí dva křišťálové háky s nimiž snadno vyšplhá i na Věž poznání. Jeho
znalosti nepřekoná nikdo a k ještě větší slávě mu pomáhá i maska telekineze.
Lhikan a Kikanalo
Toa Lhikan a velká bestie Kikanalo obžívají ve filmu Bionicle 2: Legendy Metru Nui. Lhikan, hlídač Metru Nui vzešel z Toa Metru. Lhikan nese dva ohromné lávové meče, které spojené může používat k ježdění přes lávu, nebo jako štít. Kikanalo je mocné stádo zvířat, kterého se obávají dokonce i tamví lovci!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama